Lyžařské areály v okolí:

Lyžařský ski areál Dolní Morava (www.dolnimorava.cz)

Sjezdovky a vleky | Běžecké tratě | Bobová dráha | Dětský ski park | Sáňkařská dráha | Lyžařská škola | Půjčovny | Skiservis
dolni moravaDolní Morava patří mezi TOP lyžařská střediska v ČR. Toto nové moderní lyžařské středisko pod vrcholem Králického Sněžníku nabízí vynikající podmínky pro lyžování a snowboarding spolu s veškerým komfortem doplňkových služeb jako parkování, stravování, ubytování a zábavu přímo na svazích. Areál disponuje kvalitními dopravními zařízeními - 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 vleky, 100% zasněžovanými sjezdovkami a propojovacími cestami a novými stroji na úpravu svahů. Pro nejmenší lyžaře je v provozu dětský lyžařský park s pojízdným pásem, kolotočem, lanovým vlekem a spoustou pohádkových postav. V nově otevřeném Wellness hotelu Vista přímo u sjezdovky se nachází špičkové wellness & spa centrum, bowling, noční bar Mulda a golf trenažér nejen pro ubytované.

Lyžařský areál Větrný Vrch - Dolní Morava (www.arealvetrnyvrch.cz)

Lyžařský areál | Bufet Větrák | Lyžařská škola a půjčovna
vetrny vrchVětrák, legendární club se nachází ve stylové dřevěnici pod levým dvoukotvovým vlekem. Jeho název je stejně jako pojmenování celého areálu odvozen od názvu kopce Větrný vrch na jehož úbočí se nachází. Poskytuje nejen celodenní občerstvení, ale bývá i hlavním dějištěm vyhlášených pozávodních after párty, kreré doplňují takřka všechny zde pořádané akce. Nabízejí samozřejmě základní sortiment jako kafe, čaj, alko i nealko nápoje, polévku, párek v rohlíku či na tácku, něco sladkého popřípadě slaného. Každý víkend a při větší návštěvnosti i ve všedni dny grilují na venkovní terase - kuřecí, vepřové steaky nebo speciální klobásky bývají velmi lákavé. Dobré občerstvení vhodně doplní kvalitní sportovní zážitky.

Ski areál Kunčice (www.skikuncice.cz)

kunciceLyžování pro začínající i pokročilé na 4,5 kilometrech denně upravovaných sjezdovkách, čtyřsedačková lanovka a 2vleky s přepravní kapacitou 4000 os./hod. Bezkontaktní odbavovací systém. Několik parkovacích ploch zdarma u sjezdovek. Trať pro akrobatické lyžování. Hospůdka přímo u lanovky. WC a vyhřívaná převlékárna přímo u svahu. Dětský areál s lanovým vlekem, lyžařská škola. Půjčovna ski - snb vybavení.

Ski areál Kraličák - Hynčice pod Sušinou (www.mujkralicak.cz)

kralicakSkiareál Kraličák je moderní rodinné zimní středisko, zasazené v nádherné krajině pohoří Králického Sněžníku. Ski Areál Kraličák vznikl propojením skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Tímto propojením vzniklo pěkné rodinné středisko s 10 sjezdovkami pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů. Na Kraličáku najdete sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů – od dětské loučky až po černou. Pro pohodlí rodičů je vybudovaná Sněhová školka - ohraničený a zabezpečený prostor se spoustou atrakcí a dětským lanem pro první ježdění. Děti si tu mohou hrát a užívat si zimní radovánky v prostoru Dětského ráje, kde bude umístěn snowtubing a plánují také sněžný kolotoč. Děti si zde mohou hrát i sami, pod dohledem tamního personálu. Samozřejmostí je i občerstvení přímo na svahu.

Skipark Červená Voda - Orlické hory, Buková hora (www.skiparkcervenavoda.cz)

cervena vodaLyžařské středisko Skipark Červená Voda je vybudován pod Bukovou horou v Orlických horách. Lyžařský areál nabízí klientovi zázemí evropské úrovně. Při příjezdu Vás přivítá parkoviště pro 400 osobních aut přímo u spodní stanice vyhřívané a kryté 4sedačkové lanové dráhy. Pokud se rozhodnete využít SKI busovou dopravu, vystoupíte těsně vedle pokladen. Spodní obslužná budova zajišťuje nejenpotřeby obsluhy, jako čerpací stanici roleb, velín technického sněhu, velín lanové dráhy, ale standardně i příjemné a dostatečně velké veřejné sociální zařízení, prostory lyžařské školky, prostory půjčovny a servisu, místo ošetřovny horské služby se sněhovým příjezdem z jedné strany a odvozem pacienta sanitou, či vrtulníkem ze strany druhé. Dále je zde umístěna úschovna zavazadel, pokladny, infocentrum s obslužným shopem, automatické samoobslužné občerstvovací místo. Dále na dojezdu Mlýnické sjezdovky hýčká naše návštěvníky restaurace s kapacitou 140 lidí uvnitř, krytou a nekrytou terasou s přímým výhledem na dojezd sjezdové trati. Součástí restaurace je i integrovaný samoobslužný bufet.

Lyžařský areál Ramzová (www.bonera.cz)

ramzovaLanové dráhy a lyžařské vleky - kapacita lanovek a vleků je 5300 osob/hodinu. Čtyřsedačková lanová dráha z Ramzové na Čerňavu, dvousedačková lanová dráha z Čerňavy na Šerák a tři lyžařské vleky. Nezbytnou součástí lyžařského areálu jsou stravovací služby - pro návštěvníky je k dispozici jídelna a restaurace s barem v hlavní budově.

 

Běžecké lyžování:

bezkar ikonaLyžařské běžecké trasy: Severomoravská chata, Buková Hora, Kralický Sněžník, Jeřáb